25 June 2026 - 13:47
Sterre Van Herck wint de Wanatoeprijs! Katleen Leurs kaapt de Prijs Stad Hasselt weg.
Vrijdag 19 juni werden de Wanatoeprijzen uitgereikt in de bloedhete aula in de Oude Gevangenis van Hasselt (UHasselt). Met ‘meubels-met-een-geurtje’ wil Sterre Van Herck (Vrije Kunsten, PXL-MAD) mensen letterlijk dichter bij elkaar brengen én verbinden in hun zoektocht naar woorden om geuren te beschrijven. Tot voor kort geleden had de masterstudent nog nooit gehoord van de Wanatoeprijs, Nu dat hij hem op zak heeft, wordt het besef van de waarde er van alsmaar groter.
Katleen Leurs (Grafisch Ontwerp, PXL-MAD) wint De Prijs van Stad Hasselt. In haar 88 pagina’s tellende graphic novel Mammalia creëert ze haar eigen wereld en behandelt ze beladen thema’s als vrouwenhaat, het patriarchaat en de manier hoe de maatschappij naar de vrouw kijkt.
Het werk van de tien genomineerden voor de Wanatoeprijs 2026 kan je nog tot zondag 28 juni bewonderen in Z33, telkens van 11:00 tot 17:00.
Foto: Wietse Raes (Uhasselt, Publieksprijs) Yasmin Gheisari, (LUCA, C-mine Student Award), Sterre Van Herck en Katleen Leurs. © Boumediene Belbachir