Beeld keramiekinstallatie Marieke Pauwels
-

Marieke Pauwels solo in MAD-Gallery

Voor Marieke Pauwels is klei geen louter materiaal, maar een oerstof waarin existentiële tegenpolen — chaos en orde, materie en geest, religie en erotiek — elkaar raken en oplossen. In hun verschil ontstaat een eenheid die de kern vormt van haar werk. Vanuit dit spanningsveld bevraagt zij het verlangen naar transcendentie, dat speels kan samenvloeien met het erotische.

Geïnspireerd door oosterse filosofieën en westerse mythen ontstaan sculpturen die zowel kracht als verstilling suggereren, altijd zoekend naar een evenwicht tussen lichamelijk weten en conceptueel denken. Pauwels’ fascinatie voor oosterse elementen zoals gongshi (scholars’ rocks) en voor symbolen zoals de ellips — symbool voor vrouwelijke energie en balans — leidt tot incarnatie van het landschap, de berg en de scholar rock.

In die interactie staat klei symbool voor de prima materia: de vormloze chaos waaruit alles voortkomt. Haar sculpturen balanceren tussen figuratie en abstractie en creëren nieuwe landschappen in de ruimte, daarin kan ook de toeschouwer zich herkennen: veranderlijk, zoekend en altijd in wording. Behaviour of stuff… not unlike me

Behaviour of stuff ... not unlike me is gratis te bezichtigen van 26 september tot 19 oktober, van woensdag tot zondag, telkens van 13:00 tot 17:00.

* vanwege grote infrastructuurwerken op de campus zijn het aantal parkeerplaatsen in de buurt beperkt. 

PXL-MAD School of Arts
Campus Elfde Linie, Gebouw G
Elfde-Liniestraat 25
3500 Hasselt